2017-11-11 Rákoš 10:00

11.11.2017 10:00

V sobotu 11.11. si Marika po prvý krát vyskúša instinkt test, takže sa tentokrát stretneme na tréning o 10:00 na lúkach za obcou Rákoš.

 

Kto sa pridá? :)

 

Viac info na facebooku

 

[Po tréningu]

Vďaka všetkým za sobotňajší tréning, hlavne ochotným kladačom! :) 

Alinka s Marikou si po prvý krát vyskúšali instinkt test, ktorý má parametre skúšky úrovne 1. Aj napriek tomu, že sa im nepodarilo test splniť, na Marike bolo vidno obrovský pokrok v čítaní psa a v rozhodovaní sa o ďalšom postupe. Nebola tam žiadna taktická chyba, ale ukázalo sa, čo Alinka ešte nemá dobre zvládnuté: vyrušenia zverou :) . Neskôr si tento tím vyskúšal tzv. Stairways to heaven, kedy a uprostred trailu urobí obrovská pachová oblasť, a toto cvičenie zvládli bez problémov. 

Faira dostala cvičenie zamerané na kontamináciu na štarte. Trail dlhý 900m zvládli bez akýchkoľvek problémov :) . Budeme sa snažiť zväčšovať časový rozdiel medzi trailom a kontamináciou, aby vyrušenie bolo čím ďalej, tým čerstvejšie.

S Jackie sme trénovali dlhšiu stopu starú 2 hodiny. Po úvodných 100m sme zišli zo stopy, no po chvíli sme na stopu opäť narazili. Bol to však koncový úsek trailu a my sme sa vybrali opačným smerom. Až keď sme došli opäť skoro ku štartu som si mohla uvedomiť (vďaka, Vlado :) ), že sme sledovali back track. Potom už bolo jednoduché zistiť, kam sa s Jackie presunúť a stopu sme takto úspešne dokončili. Kľúčové pri takomto probléme je vedieť, kde presne sme boli na stope a kde sme stopu len hľadali.

Po dlhšej dobe prišli na tréning aj Luna s Titom :) . Luna si opäť precvičila kratšie stopy s vydráždením, no zapojili sme aj trail bez vydráždenia. Šlo jej to veľmi dobre. S Titom sme skúšali rovnaký postup, no po dlhej prestávke nevedel, čo od neho chceme na úseku bez vydráždenia a radšej sa chcel hrať s pachovkou. Preto s Titom musíme zatiaľ trénovať len s vydráždením, kým mu táto práca nebude viac prirodzená (chce to tréning).

Ešte raz vďaka! :)

K9 Faira - mapa - kontaminácia na štarte 

K9 Jackie - mapa - staršia dlhšia stopa

K9 Alinka - mapa - stairways to heaven

K9 Aklinka - mapa - instinkt test