2017-08-19 Slanec

19.08.2017 09:00

V sobotu 19.8. sa stretneme na tradičnom mieste nad obcou Slanec, keďže opäť hlásia horúčavy a tam vieme pekne parkovať aj trénovať v tieni :) 

Kto sa pridá?

 

Viac info na facebooku

 

[Po tréningu]

Vďaka Marike a Vladovi za poučný tréning! :) Síce bolo opäť dosť horúco, ale trénovali sme prevažne v tieni, takže nám bolo fajn.

Marika s Alinkou si pretrénovali pachové oblasti na štarte a uprostred stopy. Alinka s tým nemala žiadne problémy a Marika výborne zvládla netlačiť na psa, keď riešil pachovú oblasť (o ktorej psovod nevedel). Taktiež krásne rozpoznala, kedy prešli odbočku a museli sa kúsok vrátiť :) . Na druhom cvičení si vyskúšali vracačku, kedy vracajúca sa stopa bola cca 2m od pôvodnej. Marika netušila, čo ju na stope čaká, no Alinka aj toto poriešila veľmi rýchlo a jednoducho :) . Super práca!

Jackie si pretrénovala kontamináciu na staršej stope po tvrdých povrchoch. Po odchode kladača cez štart na ceste prešlo veľa cyklistov a niekoľko áut a taktiež aj tesne pred našim štartom nám to prešlapala početnejšia cyklistická rodinka. Jackie však nebola poplašená a v kľude si celý štart poriešila. Krásne ignorovala pachy cyklistov a našla správnu odbočku do lesa za kladačom. Až v menej kontaminovanom mieste začla mať problémy, no práve na tomto mieste sme sa dnes veľa naučili :) 

Ešte raz vďaka :)

K9 Alinka - mapa - pachové oblasti + vracačka

K9 Alinka - video

K9 Jackie - mapa - kontaminácia