2017-07-29 Krásna

29.07.2017 09:00

V sobotu 29.7. sa bude opäť konať náš štandardný košický tréning. Stretneme sa o 09:00 za obcou Krásna

Dajte vedieť, kto sa pridá :)

 

Viac info na facebooku

 

[Po tréningu]

Veľmi pekne ďakujem všetkým za síce dosť horúci, no zato celkom vydarený sobotňajší tréning :)

So Sandrou sme pokračovali v motivačných cvičeniach. Zatiaľ má problém na konci dohľadať človeka, no pracujeme na tom a po prvý krát si vyskúšala aj tupý lom na stope. Sandra sa z cvičení teší, a to je základ. Môžeme teda postupne pridávať oblúčiky a zlepšovať ukončenia stopy :)

Tito po pár-týždňovej prestávke tiež pokračoval v motivačkách a kým na prvom cvičení znova len behal bez ňuchania, na všetkých ďalších už ňufák zapojil :) . Tiež môžeme postupne pracovať na oblúčikoch.

Luna po dlhšej prestávke ako správny bloodhound nezabudla ňuchať a šlo jej to veľmi dobre. Skúsili sme aj štart od pachovky bez vydráždenia a trvalo jej pár sekúnd, kým si uvedomila, čo má robiť, no nakoniec na to prišla! :)

Faira si precvičila dlhšiu stopu, na začiatku ktorej mala rozlíšiť medzi troma pachmi. Rozlíšenie jej šlo veľmi dobre, no psovod na dlhšej stope nedal prestávku a ku koncu už Faira viac dychčala, než ňuchala. Vtedy zišla zo stopy a chvíľu trvalo, kým sme si to uvedomili. Nakoniec sme to však zvládli :) . Ako druhé cvičenie dostala tréning na sústredenie, kedy stopa šla dlhší čas po ceste a náhle odbočila. Toto zvládla Faira bez akýchkoľvek problémov :)

Jackie si tiež precvičila rozlíšenie pachov na štarte, no nakoniec ju zmiatla hubárka. Našťastie som vedela, kde došlo ku zmene a tam sme sa vrátili. Stopu sme úspešne dokončili, no celkovo sa mi naša práca veľmi nepáčila. Preto sme v druhom kole dali motivačku :)

Pridal sa ku nám aj začínajúci plošný pes Aston, s ktorým sme precvičili krátke hľadanie vo vysokej tráve. Nemal s týmto cvičením žiadny problém. V druhom kole sme pokračovali v precvičení vysielania na vzdialenosti, kedy sme už zapojili aj štekanie. Vyštekal takto postupne dvoch ľudí :)

Ešte raz ďakujem všetkým za parádny tréning. Nemali sme však žiadneho pomocníka bez psa, a tak to je tentokrát bez fotiek :)

K9 Faira - rozlíšenie

K9 Jackie - rozlíšenie

K9 Faira - po ceste (sústredenie)