2017-07-08 Slanec

08.07.2017 09:00

V sobotu 8.7. sa stretneme opäť nad obcou Slanec a potrénujeme štarty a rozlíšenia. 

Kto sa pridá? :)

 

Viac info na facebooku

 

[Po tréningu] Foto

Aj keď oneskorene, ale predsa: vďaka všetkým za sobotňajší tréning! :) .

Marika s Alinkou si precvičili staršiu 50min stopu v lese a aj na mape vidno, ako im to šlo dobre :) . Potom sme sa zamerali na rozlišovanie pachov, kedy dvaja kladači prechodili oblasť cca 10x10m a vybrali sa opačnými smermi. Alinka si bez rozmýšľania hneď vybrala stopu, čo bola najbližšie a došla až ku falošnému kladačovi. Keďže žiadna odmena neprišla, na druhý pokus už skutočne štart začala prehľadávať a našla tú správnu stopu. Ignorovala čerstvejšie pachy náhodných okoloidúcich a došla si ku správnemu kladačovi :)

Diana so Sandrou na svojom v poradí treťom tréningu pokračovali v motivačných cvičeniach, pričom sa kladači už trošku viac skrývali. Sandre to však neprekážalo, pekne sa namotivovala a na konci si kladača skutočne dohľadala čuchom! :) 

S Jackie sme sa zamerali na rozlišovanie pachov, kedy nám stopu pár krát prekrížil falošný kladač a neplánovane viac krát aj okoloidúci hubári. Jackie bola až premotivovaná, nesústredená, a tak sme po dvoch pokusoch stopu ukončili bez nájdenia. Nevadí, stáva sa, že niektorá stopa jednoducho nevyjde. Snáď to bude lepšie nabudúce :)

Ešte raz vďaka za príjemný a užitočný tréning :)

 

K9 Alinka - staršia stopa mapa 

K9 Jackie - rozlíšenie pachov mapa