2017-07-01 Slanec

01.07.2017 09:00

V sobotu 1.7. sa stretneme o 09:00 hore nad obcou Slanec na tradičnom mieste.

Opäť si okrem tradičného tréningu precvičíme prácu s GPS a začneme sa tiež systematicky učiť pripravovať cvičenia pre svojho, ale aj ostatných psov.

Pravdepodobne bude pršať, takže sa dobre oblečte :) 

Viac info na facebooku

 

[Po tréningu] Foto

Veľká vďaka všetkým, čo prišli na náš tréning napriek dažďu :) . Po niekoľkých horúcich tréningoch sme si užili trochu ochladenia, ale stále bolo celkom príjemne.

Alinka po prvý krát dostala pachovú oblasť na štarte. Nemala s tým absolútne žiadny problém - dostala sa na kraj pachovej oblasti a šla po ňom, až kým nenarazila na vychádzajúcu stopu. S jej následným sledovaním v lese nemala žiadne problémy. Ako druhé cvičenie dostala rozlíšenie dvoch osôb, ktoré šli spolu a rozišli sa do tvaru písmena T. Alinka si overila na cca 2m nesprávny smer a sama sa rozhodla ísť po správnej stope :)

Po prvý krát prišla na tréning Diana so sučkou Sandrou. Sanda nemala vôbec žiadne problémy pri kontakte s ľuďmi, a tak sme mohli hneď vyskúšať prvé motivačné cvičenia. Na prvej stope Sandra ešte trošku váhala, no každým ďalším cvičením bola viac a viac nadšená :) . Preto sme v druhom kole dali cvičenia štyri a šlo jej to výborne :)

Jackie dostala motivačné cvičenie, na ktorom sme Diane ukázali, ako taká motivačka vyzerá. Potom sme šli vypracovať skoro 3hod starú stopu. Aj napriek tomu, že sa výrazne rozpršalo a začal fúkať vietor, Jackie vyštartovala správne. Potrebovala si stopu niekoľko krát overovať, takže sme postupovali pomaly. Napriek tomu, že sme sa dostali aj cca 50m od stopy, stále bola motivovaná a sledovala pach. Ja som na druhej strane správne určila, kde bol pach silnejší a kde to už nebolo ono. Nakoniec sme stopu úspešne dokončili :)

Ešte raz ďakujem všetkým, ktorí s nami dnes na tréningu premokli do poslednej nitky! :)

K9 Alinka - pachová oblasť na štarte

K9 Alinka - rozlíšenie pachov

K9 Jackie - staršia stopa