2017-06-17 Rákoš

17.06.2017 09:00

V sobotu 17.6. sa o 09:00 stretneme na tradičnom mieste v Rákoši na lúkach.

Kým minulý víkend sme sa učili, ako poslať svoju aktuálnu GPS polohu SMSkou a ako si nájsť bod na mape na základe poslaných súradníc, tento víkend si to opäť precvičíme a začneme sa tiež systematicky učiť pripravovať cvičenia pre svojho, ale aj ostatných psov :)

Kto sa pridá?

 

[Po tréningu] Foto na facebooku

Vďaka Vladovi, Gabike a Rišovi za parádny sobotňajší tréning :) . Počasie tentokrát bolo príjemné, nebolo horúco a dokonca trochu aj popršalo, takže psom sa stopovalo veľmi dobre.

Jackie dostala na úvod tri úseky motivačky s vydráždením, na ktorých sa naozaj namotivovala. Ako druhé cvičenie mala štart v dedine a prechod z dediny do čistého prostredia. Psy štekajúce za plotom ju trochu vyrušovali, no dokázala sa sústrediť a dôjsť do konca. Tam na nás pripravili prekvapenie, kedy kladač bez slova kráčal proti nám (walkback find). S takýmto cvičením treba začať od takejto jednoduchšej varianty, kedy je relatívne známy kladač a nikto iný tam nie je :)

Tito na úvod dostal motivačné cvičenia popri bariére, pričom sme tam zakomponovali lomy. Skutočne už zapája ňufák a pri bulteriérovi, ktorý nie je zameraný na pachy je to úspech :) . Prekvapila ho však zmena terénu lúka - les. Barličku vo forme bariéry sme mu v druhom kole odobrali a stopa smerovala voľne lesom. Tito to však dal bez problémov a odviedol veľmi dobrú prácu :). 

S Lunou sme po prvý krát vyskúšali štart bez vydráždenia, pričom tento štart bol medzi dvoma cvičeniami s vydráždením. Bolo to pre ňu trošku iné, takže prvé dva - tri metre si ešte nebola istá, no potom hneď zabrala všetkými štyrmi :) . Rovnako to prebiehalo aj v druhom kole a štart bez vydráždenia dala bez problémov :) . Stále však neudrží pozornosť veľmi dlho, takže s týmto sa budeme musieť popasovať nabudúce :) .

Ešte raz vďaka za užitočný tréning! :)

K9 Jackie mapa - dedina -> čisté, walkback find