2017-06-10 Šemša

10.06.2017 09:00

V sobotu 10.6. vyskúšame nové miesto a stretneme sa o 09:00 v lese pred obcou Šemša (medzi Šemšou a Malou Idou)

 

Vzhľadom na obmedzený priestor, poprosím všetkých, aby prišli už s vyvenčenými a vybehanými psíkmi :)

 

Viac info na facebooku

 

[Po tréningu] Fotky - facebook

Ďakujem všetkým za sobotňajší tréning! :) Aj keď bolo nakoniec celkom horúco..

Faira si precvičila dlhšiu stopu po poľných cestách. Posledná cesta bola dosť prašná a prach sa dvíhal každým krokom. Nakoniec sme cvičenie ukončili bez nájdenia, ale aspoň sme zistili, ktorý terén robí psom problémy. Ako druhé cvičenie sme dali štart do protismeru, ktorý Faira zvládla bez problémov :)

Alinka si precvičila bežnú stopu v lese. Neplánovane ju nám však prekrížili hubári. Niektoré falošné stopy Alinka ignorovala a tam, kde ju falošné stopy zaujali, Marika rozpoznala, že sa niečo zmenilo a vedela Alinku vrátiť. Trailovanie / stopovanie je tímová práca :) . Potom sme s Alinkou trénovali vo vysokej tráve, s ktorou Alinka ako malý psík môže mať problémy.

S Jackie sme si dali pol hodinový double blind a kladača sme našli na strome. Aj keď stopa šla cez vysokú žihľavu, nezastavilo nás to :) . Potom sme si chceli vyskúšať problematické miesto na prašnej ceste, no Jackie toho už mala dosť a tiež sme stopu ukončili bez nájdenia. Neskôr môžeme tento terén využiť a zamerať sa len na toto problematické miesto :)

Ešte raz ďakujem všetkým za tréning :)

K9 Faira - mapa - dlhá stopa po poľnej prašnej ceste

K9 Alinka - mapa - kríženia

K9 Jackie - mapa - double blind

K9 Faira - mapa - štart do protismeru

K9 Jackie - mapa - križovatka poľných ciest (prašná)