2017-05-22 Rákoš

22.05.2017 09:00

V sobotu 22.5. sa stretneme o 09:00 opäť v Rákoši, no tentokrát skúsime nové miesto.

 

Kto sa pridá? Viac info na facebooku

 

[Po tréningu] Foto (facebook)

Vďaka všetkým za parádny sobotňajší tréning! :) Po mnohých upršaných víkendoch tu bol konečne jeden suchý, no za to veľmi horúci.

Fairu sme otestovali, ako sa dokáže držať pachu a sústrediť sa, keď väčšina stopy šla po poľnej ceste a potom náhle odbočila mimo. Faira s tým nemala vôbec žiadny problém. Odbočku pekne našla. Ako druhé si Faira precvičila rozlišovanie pachov, kedy falošná stopa sa napojila na správnu a po 15m sa oddelila preč. Faira sa krásne sústredila na správnu stopu a falošnú si skoro ani nevšimla :)

S Jackie sme si opäť vyskúšali pachovú oblasť na štarte. Nemala s tým žiadny problém. Najskôr našla miesto, kadiaľ kladač vošiel do pachovej oblasti, potom si našla kraj a obchádzala celé toto miesto, až kým našla vychádzajúcu stopu. Ako druhé cvičenie nám pripravili kríž na rozlíšenie pachov, kedy sa falošný a správny kladač stretnú v jednom bode a falošný postupuje akoby v pôvodnom smere správneho a správny kladač odbočí. Jackie si pekne overila oba smery a rozhodla sa správne :)

Luna po dlhšej prestávke opäť pocvičila motivačné cvičenia popri bariére. Šlo jej to bez problémov, preto sme v druhom kole podmienky trochu sťažili a dali stopu do voľného priestranstva v lese. Luna však šla motivovane a stále mala snahu si nájsť kladača. Postupne už budeme pridávať oblúčiky a predlžovať vzdialenosť :)

Aj keď nám všetkým dala horúčava asi dosť zabrať, myslím, že sme pocvičili celkom dobre. A ešte raz vďaka za tréning! :)

Mapa K9 Faira

Mapa K9 Jackie