2017-04-14 Rákoš

14.04.2017 09:00

Využijeme voľný deň a na Veľký Piatok 14.4. sa stretneme o 09:00 na lúkach za obcou Rákoš.

Teším sa na stretnutie :)

 

[Po tréningu]

Vďaka všetkým, čo na Veľký piatok prišli s nami potrénovať :) . 

Luna prirodzene zapája ňufák a ide jej to perfektne. Stále trénujeme s vydráždením, ale vidí kladača odbiehať len prvých pár metrov. Skúsili sme už aj lomy a zvládla ich bez problémov :) . 

S Titom taktiež robíme motivačné cvičenia s vydráždením a pomaly mu začína dochádzať, že musí zapojiť ňufák. S ním musíme trošku opatrnejšie, pretože nie je prirodzene zameraný na pachy, no to mu nevadí. Za svojim gumovým kolesom je ochotný spraviť skoro čokoľvek :)

Faira je tesne pred skúškami, a tak sme robili len čerstvé motivačné cvičenia. Na prvej 530m stope Faira musela Miša presvedčiť, že stopa skutočne vedieť po lesnej ceste. Faira presne identifikovala miesto, kde stopa schádzala z cesty. Na druhej spevnenej ceste rovnako pekne našla správnu stopu :) . Druhé cvičenie už bolo len na lúke. Poslednú tretinu stopy už šla len po navetrenom pachu, no keby to nevyšlo, vedeli sme presné miesto, kam sa vrátiť, aby si stopu mohla znovú nájsť. #Budeme im dvom držať palce na ich prvej skúške na budúcu sobotu :) . Veľa šťastia!

S Jackie sme spravili na úvod jedno motivačné cvičenie a ako druhé sme si pripravili 4 hodiny starú stopu. Veľmi pekne ďakujem kladačovi, ktorý bol ochotný sa nám 4 hodiny schovávať :) . Cvičenie sa nezačalo najlepšie, keď sme od pachovky vyrazili zlým smerom. Po 50m začla síce dvíhať hlavu, no asi by som pokračovala ďalej, keby ma doprovod nezastavil. Keďže sa mi zdalo, že sme zle nasumovali pachovku, skúsila som to znova. Vtedy sa Jackie vybrala opäť zle, no to už som rýchlo rozpoznala a zastavila som ju. Vrátili sme sa a na tretí krát Jackie zatiahla presne po stope a bolo vidieť veľký rozdiel medzi nesprávnymi pokusmi a tým správnym. Zvyšok už prebiehal bez problémov :)

Ešte raz vďaka všetkým za parádny tréning :)

K9 Faira mapa

K9 Jackie mapa