2017-04-08 Vyšný Klátov

08.04.2017 09:00

Túto sobotu 8.4. sa bude opäť konať náš pravidelný tréning :) Stretneme sa o 09:00 za obcou Vyšný Klátov

Tréning sa pokúsime zamerať na vzdialenosťou dlhšie traily :) . Má poprchávať, takže nezabudnite na nepremokavé topánky a oblečenie

 

Viac info na facebooku

 

[Po tréningu]

Vďaka všetkým za sobotňajší tréning! :) Počasie si síce z nás trochu robilo srandu a užili sme si zimu, dážď, trochu slniečka a hlavne vietor. No myslím, že sa tréning oplatil.

S Jackie sme potrénovali stopu zameranú na vzdialenosť, 1.5km. Na konci sme sa trošku možno aj vplyvom vetra zamotali a nakoniec sme to ukončili bez nájdenia osoby, aby sme mohli pokračovať v ďalšom tréningu. Napriek tomu som celkom spokojná, lebo som rozpoznala problémové miesta a správanie psa :) .

Ako druhé cvičenie sme pocvičili pachovú oblasť na štarte, kedy kladač sa vydal od pachovky rôznymi smermi a späť, až nakoniec sa vydal jedným zo smerov. Jackie si preverila jeden smer a obrovským perimetrom si našla presne tú správnu stopu :)

Faira si opäť presvičila skúškovú stopu: štart blízko poľnej cesty, 770m dlhá, 1 hod stará, relatívne cudzí kladač. Tesne pred koncom stopa krížila poľnú cestu, po ktorej sa prešiel traktor. No napriek tomu stopu zvládla bez problémov: pred koncom si overila oba smery na ceste a rýchlo našla ten správny :)

Ako druhé cvičenie rovnako dostali pachovú oblasť na štarte. Faira celkom rýchlo určila správny smer a jediný problém nastal, keď sa nechala vizuálne vyrušiť záhradkárom. Bolo tam pekne vidno, kde nie je presne na stope, no niečo cíti a kedy sa zase dostala úplne presne na stopu :)

Luna pokračuje v motivačných cvičeniach, ktoré jej idú veľmi dobre. Vidno, že je to pes zameraný na pachy :) . Vzhľadom na to, že sa snažíme zvyšovať motiváciu a nechávame ju ešte rýchlo behať, stáva sa, že prebehne odbočky. No rýchlo si to uvedomí a akonáhle dá zase ňufák na zem, nájde si odbočku bez problémov :)

S Lolou sme od "kolečka dôvery" prešli ku "prechádzke dôvery" :) . Na prechádzke je odmieňaná za to, že sama príde ku ľuďom a cítila sa tak pri nás oveľa príjemnejšie. Už neodskakovala od každého zo strachu preč a nechala sa kŕmiť. Časom si uvedomí, že chodiť za ľuďmi je fajn a budeme potom môcť začať s motivačnými cvičeniami :)

Ešte raz vďaka za tréning :)

K9 Jackie mapa

K9 Faira mapa