2017-03-11 Slanec

11.03.2017 09:00

V sobotu 11.3. sa opäť stretneme na kopci nad obcou Slanec a tréning so skúsenejšími psami zameriame na kríženia a staršie stopy :) . Kto sa pridá?

 

Viac info na facebooku

 

[Po tréningu]

V sobotu sme si spravili opäť jeden zaujímavý tréning. Aj napriek predpovedi silného vetra sa počasie dalo zvládnuť a trénovali sme až do poobedia :)

Faira s Mišom sa pripravujú na skúšky, takže si precvičili skúškový štart na dlhšej stope, ktorá bola 45 min stará. Na konci musel pes vyriešiť križovatku lesných ciest, čo sa Faire s prehľadom podarilo :) . Ako druhé cvičenie dostali štart do protismeru naa 50 min starej stope, kedy sa kladač vybral smerom, z ktorého na štart prišiel. Zjednodušili sme to tým, že štart sa nachádzal v koridore, z ktorého pach nevyfukovalo do strán. Faira spravila len niekoľko kolečiek a skutočne netrvalo dlho a našla správnu stopu :) . Zneistili sme sa len tesne pred koncom, kedy začla Faira dvíhať hlavu hore, no bol to pravdepodobne proximity alert. 

S Alinkou sa poslednou dobou sústredíme na tréning krížení. Skúsili sme veľmi ťažké cvičenie, kedy stopa bola cca 45 min stará a tesne pred vyštartovaním stopu prekrížil pes. Tento pes však tiež zostal stáť neďaleko stopy a štekal. S týmto si Alinka nedokázala poradiť, pretože sa ani nestihla začať sústrediť na prácu a už ju vyrušoval pes. Toto cvičenie sme teda ukončili, no ako druhé sme Alinke nastavili podobné cvičenie. Kríženie sme tentokrát dali cca 70m pred koniec, takže sa Alinka mohla na štarte sústrediť. Toto zabralo a kríženie ju teraz absolútne nezaujímalo :)

S Jackie sme si tiež precvičili kríženie so psom, no nechtiac sme to psovi sťažili tým, že kríženie šlo pár metrov po stope (nie kolmo). Taktiež časť stopy šla kontaminovanou oblasťou, kde sme sa pred tým pohybovali aj s kladačom. Na moje prekvapenie to Jackie dala bez problémov :). Ako druhé cvičenie sme dostali slučku na stope. Keďže som to nečakala, bola som zmätená, čo sa deje. Pes pracoval dobre, no tvar stopy mi nedával zmysel. Jackie nemala problém cvičenie dokončiť, a ja som si až pri pohľade na mapu uvedomila, že sme šli úplne presne po stope :)

Rišo doniesol pre Tita novú odmenu - gumové koleso. To je pre neho naozaj dobrá motivácia a bol schopný sústrediť sa na človeka namiesto na pachovku (ktorú pred tým chcel len rvať a kusať). Takže sme začli robiť úvodné motivačné cvičenia. Ešte možno dva ďalšie tréningy budú kladači musieť Tita poriadne lákať aj z konca stopy, aby sa nesústredil na pachovku, no čoskoro mu dôjde, čo je väčšia zábava :)

S Lunou sme opäť začli s "kolečkom dôvery" a myslím, že to na ňu zabralo :). Už nebola taká ostýchavá a posledný človek v kolečku jej mohol utiesť a Luna si ho naozaj naháňala. Dokonca sme mohli začať aj s úvodnými motivačnými cvičeniami s pachovkou, takže je to veľký pokrok :) . Luna je bloodhound a tak prirodzene dala nos na zem a ňuchala. No ešte stále je roztekaná a zaujíma ju všetko naokolo. Keď však príde na tréning poriadne vybehaná, vyvenčená a trošku unavená, určite sa jej bude pracovať lepšie :) 

Takže aj keď to bol náročný tréning, myslím, že sa každému oplatilo prísť. A ďakujem aj všetkým kladačom, ktorí sa nám v takom silnom vetre ochotne schovávali :)

 

K9 Faira mapa

K9 Alinka mapa

K9 Jackie mapa 1

K9 Jackie mapa 2