2017-02-25 Slanec

25.02.2017 09:00

V sobotu 25.2. sa stretneme o 09:00 na kopci nad obcou Slanec a náš tréning zameriame na štarty :)

 

Viac info na facebooku

 

[Po tréningu]

Vďaka všetkým zúčastneným za sobotňajší tréning! :) Myslím, že sme potrénovali celkom kvalitne.

Prvý tréning si prišli vyskúšať Richard a Gabika spolu s Titom a Lunou :) . S Titom zatiaľ hľadáme vhodnú motiváciu, aby sme mohli skúšať motivačné cvičenia. Bude to pravdepodobne nejaká hračka alebo koža na ťahanie, pretože pre neho bola najväčšou odmenou pachovka, ktorú chcel rozorvať :) .

Luna sa zatiaľ musí s nami socializovať, pretože bola dosť vystrašená a opatrná. S ňou sme teda spravili "kolečko dôvery", kedy si chodila vyzbierávať odmeny od každého, ku komu sa odvážila priblížiť. Uvidíme nabudúce, snáď by sme už mohli dať prvé motivačné cvičenia :)

S Fairou sme sa tentokrát zamerali na štarty. Prvé cvičenie sa začínalo na sedenisku, na ktorom hľadaná osoba vytvorila pachovú oblasť. Okolo prechádzalo zopár turistov, takže na štarte Faira musela riešiť aj diskrimináciu pachov. Faira s Mišom to zvládli ukážkovo! :) Mišo bol trpezlivý a netlačil na psa a počkal si až na skutočné trailovacie správanie. A vyplatilo sa :) . Na druhom štarte sme chceli trošku zamotať hlavu aj psovodovi, a tak stopa šla presne do smeru, z ktorého psovod na štart prišiel. Pre psa to nebola ľahká úloha, pretože priamo na stope jej stálo 5 ľudí. Aj keď na štarte strávil tento tím viac času, nevzdali sa, postupne eliminovali smery, do ktorých stopa nešla a našli ten správny :) . Fakt odviedli obaja dobrú prácu.

S Alinkou sme sa zamerali na kríženia a vyrušenia. Toto jej robí najväčší problém, a preto sme stopu krížili človekom s psom. Na krížení sme psa dokonca vyškabkali, aby tam ostalo čo najviac jeho pachu. Alinka na kríženie výrazne zareagovala a Marika mala čo robiť, aby ju odtiaľ dostala. Akonáhle však bola za krížením, dokázala sa sústrediť a dokončiť stopu bez problémov. Na druhom rovnakom cvičení Alinka rovnako zareagovala na kríženie, no tentokrát sa cez neho dostala oveľa rýchlejšie. Stačilo ju raz, či dvakrát povzbudiť a prekonala to :) . V týchto cvičeniach budeme pokračovať aj naďalej.

Pre Jackie sme zo zdravotných dôvodov pripravili len jedno krátke cvičenie zamerané na prechod cez kontaminovanú oblasť, na ktorej sme pred tým cvičili s iným psíkom. Jackie to však zvládla bez problémov :)

Ešte raz vďaka všetkým psovodom aj kladačom za parádny tréning a dúfam, že sa uvidíme so všetkými aj nabudúce :)

K9 Faira mapa - štart 1

K9 Faira mapa - štart 2

K9 Alinka mapa - vyrušenie 1

K9 Alinka mapa - vyrušenie 2