2017-01-28 Teplárne

28.01.2017 09:00

V sobotu 28.1. potrénujeme prechody cez tvrdé povrchy a productive sources o 09:00 pri Teplárňach :)

 

Viac info na facebooku

 

[Po tréningu]

V sobotu sme mali opäť šťastie na veľmi zaujímavé mínusové teploty, takže ešte raz vďaka všetkým, čo ste prišli! :) Tréning sme zamerali na prechody cez tvrdé povrchy s dôrazom na productive points. 

Fairuška s Mišom zvládli pripravenú vracačku ľavou zadnou, keď presne našli odbočku aj napriek náhodnej kontaminácii chodcami. Na druhom cvičení bolo krásne vidno, ako sa Faira zlepšila vo vizuálnych vyrušeniach, keď ignorovala chodca idúceho oproti po stope, aj psov štekajúcich popri stope za plotom. Na križovatke si overila všetky smery a rýchlo určila správny smer. Potom stopa viedla úzkou ulicou, ktorou prefukovalo a chodili tam autá, a tak sme prešli okolo kladača a šli sme ďalej. Až cestou späť Faira zachytila presne čerstvý naviaty pach :)

S Jackie sme dostali cvičenie, kedy stopa prekrížila samú seba a viacero tvrdých povrchov. Veľký problém sme mali v mieste, kde stopa šla popri drôtenom plote v rohu. Pach pravdepodobne zavialo za plot a Jackie odmietala ísť ďalej po stope bez toho, že si pôjde skontrolovať miesta za plotom. Tam sme však nemohli vstúpiť. Chvíľu trvalo, kým sme Jackie presvedčili skontrolovať si aj iné miesta, no nakoniec sme našli stopu a pokračovali sme ďalej. Na druhom cvičení sme sa zamerali hlavne na productive points, kedy sme vytvárali veľa kontaktných miest s množstvom pachu. Pes tak šiel sústredenejšie a pomalšie a učí sa tak tiež vyhľadávať miesta, kde je väčšia pravdepodobnosť, že sa udrží pach.

Myslím, že to bol parádny tréning :)