2016-11-19 Bukovec

19.11.2016 09:00

V sobotu 19.11. pôjdeme trénovať na lúky a do lesov nad obec Bukovec. Stretneme sa o 9:00 na mieste vyznačenom na mape. Dostať sa tam dá v smere od Bašky, za krížom odbočka doprava na poľnú cestu. 

Tréning skúsime opäť zamerať na to, aby psovodi sa naučili viac sústrediť na správanie psov. Tešíme sa :)

Viac info na facebooku

 

[Po tréningu]

Dnes sme sa zamerali na to, aby sme psovodov trochu zneistili a museli sa viac sústrediť na správanie psov :) . Ako prvé cvičenie sme každému pripravili vyrušenie na stope krížením a potom nasledovala stopa s vracačkou.

Alinka s Marikou si na krížení poradili veľmi dobre. Aj keď sa zdalo, že na štarte sa Alinka nesústredí, Marika bola trpezlivá, trochu počkala, namotivovala psa a nakoniec vyštartovali bez problémov. Kríženie úplne ignorovali a dokonca ignorovali aj nečakané kríženie koňom :) . Pri vracačke Marika spravila dobrú prácu, kedy sa sústredila na to, aby psa nedotlačila niekam, kam to nešlo; nerobila zbytočné kroky :). Síce sa s Alinkou prešli na koniec vracačky a späť, no nakoniec našli odbočku a došli do cieľa :)

Jackie si na krížení len overila falošnú stopu, spravila pár krokov nesprávnym smerom a sama sa vrátila na stopu :) . Vracačku sme šli ako double blind a zvládli sme to bez problémov :)

Faira rovnako ako Alinka úplne ignorovala kríženie, no trošku ju zabrzdila poľná cesta plná blata. Musela si to na niekoľkokrát overiť, no keďže psovod bol trpezlivý, zvládli to bez problémov. Faira ignorovala aj vyrušenie, keď okolo nás prešlo auto a rovnako ignorovala aj kríženie koňom :) . Na vracačke sa s Mišom prešli až na koniec, dokonca niekoľkokrát. Keďže sme nevedeli presne, kde je odbočka, nechali sme to na psa a Faira sa trochu vytrápila. No spoločne s Mišom to nakoniec dali! :)

Myslím, že dnes to bol kvalitný tréning a vďaka všetkým, čo prišli :)

K9 Alinka vracačka

K9 Jackie vracačka

K9 Faira vracačka