2016-11-05 Vyšný Klátov

05.11.2016 09:00

V sobotu 5.11. sa stretneme o 9:00 zatiaľ predbežne vo Vyšnom Klátove. Lokalitu ešte môžeme zmeniť podľa počasia. 

Tréning zameriame na rozlišovačky a vzdialenosťou dlhšie stopy :)

 

[Po tréningu] Foto

Aj napriek tomu, že v sobotu ráno bolo celkom mrazivo a fúkal vietor, toto jesenné počasie sme si na tréningu poriadne užili a zamerali sme sa na rozlišovačky a dlhšie čerstvejšie stopy :)

Alinka výborne zvládla 730m dlhú stopu cez rôzne povrchy: lúka, les, lesné cesty, vysoká tráva, pole. Na traile sa s Marikou stretli s niekoľkými vyrušeniami, no krásne ich prekonali. Na rozlišovačku sa Alinke veľmi nechcelo, pretože tesne pred štartom si Alinka lovila bažanty. Marika tak vylepšuje svoj rituál príchodu na stopu :)

Jackie zvládla rozlišovačku veľmi dobre aj napriek vetru. Dlhšia stopa nám dala fyzicky zabrať, keďže bola relatívne čerstvá a šla dole kopcom. No zvládli sme to a bez problémov došli do konca :)

Fairuška dostala rozlišovačku proti vetru, takže už na štarte vetrila kladača. No stopy mala na štarte dve a rozhodla sa správne! DLhšiu stopu zvládli s Mišom bez väčších problémov, aj keď mali časť po tvrdých povrchoch. Asi 20m pred koncom však Fairu zlákali srnky, ktoré sa tam tesne pred tým pohybovali. Dalo sa to však rozpoznať, a tak sa Mišo mohol trochu vrátiť. Cestou späť Faira zatiahla a došla ku kladačovi :). 

Myslím, že všetci sme sa na tomto tréningu niečo naučili :)

K9 Alinka mapa

K9 Faira mapa

K9 Jackie mapa