2016-03-05 Kavečany

05.03.2016 09:00
V sobotu 5.3. opäť zameriame náš tréning na prípravu na skúšky. Stretneme sa o 9:00 na lúkach nad Košickou Zoo (za Kavečanmi smerom na Zoo, no hore na kopci treba odbočiť).
 
Ako obyčajne, môže sa stať, že kladači ostanú na stope nejaký čas, tak sa treba dobre obliecť a obuť :)
 
[Po tréningu]
Veľká vďaka všetkým, čo prišli v sobotu na tréning! :) Tentokrát sme nemali žiadnych kladačov, takže zamakať museli všetci psovodi a zvládli to super :)
 
S malou Larisou pokračujeme v motivačných cvičeniach. Pomaly si v hlave spája, čo od nej chceme a darí sa jej výborne! :) Nestráca záujem, ani motiváciu a snaží sa stále dôjsť ku kladačovi. Odoberáme jej postupne vizuálnu zložku a začíname s oblúkmi a lomami.
 
Faira mala poslednou dobou zopár náročnejších tréningov, takže tentokrát sme sa zamerali na presnosť na lomoch a audio vyrušenia. Fairuška to všetko dala s prehľadom :) a vyrušilo ju jedine čerstvé prekríženie stopy človeka so psom. Na tomto popracujeme nabudúce.
 
Alinke postupne predlžujeme vzdialenosť stopy. Je to síce malý psík, ale krásne zvládla aj 500m stopu! :)  Okrem toho sme precvičili prechod cez cestu, ktorý zvládla bez zaváhania! Vyrušujú ju síce poľné hlodavce, ktoré ju zaujímajú, no vždy sa vie vrátiť do práce a pokračovať ďalej.
 
Laura mala prvý krát cvičenie s vracačkou. Bolo to viac zamerané na psychiku psovoda, keďže relatívne rovná a jednoduchá stopa na konci jednoducho zmizla. Netrvalo to dlho a Lauruška prišla na to, čo sa deje :). Na záver sme ešte tomuto tímu pripravili cvičenie s pachovou oblasťou, no Laura sa nenechala zmiasť a zistila, kde pach pokračuje ďalej.
 
S Jackie sme boli tentokrát bez nášho trénera, a tak sme pokračovali v tréningu rozlíšenia pachov :) .