2016-02-13 Ruskov

13.02.2016 09:00
V sobotu 13.2. zameriame náš tréning na prípravu na skúšky. Stretneme sa o 9:00 na mieste vyznačenom na mape (v Ruskove treba ísť smerom na kameňolom a za železničným priecestím doľava). 
 
Opäť sa pripravte na to, že ako kladači ostanete niekde v lese dlhšiu dobu :) . Takže sa treba teplo obliecť (aj do rezervy) a dobre obuť. Súdiac podľa predpovede počasia bude asi dosť morko a blato. 
 
Viac info na facebooku
 
[Po tréningu] Fotky, Mapy trailov
Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí sa dnes ku nám pridali v takom počasí na tréning! :) Dali sme si pršiplášte a šlo sa na to. Zamerali sme sa na tréning štartov a vizuálnych vyrušení.
 
Alinka mala štart na konci lesa, takže hneď po vyštartovaní vybehla do otvoreného priestranstva. Bola však veľmi sústredená a aj niekoľko zmien smerov zvládla ľavou zadnou :) . Tréning vizuálnych vyrušení mala po prvý krát a aj keď sa raz, či dvakrát nechala vyrušiť, hneď sa vrátila na stopu.
 
Faira prišla na štart kolmo na smer stopy, a teda pach kladača bol po oboch stranách štartu. Poradila si s tým a aj keď úvodných 30m bola neistá, veľmi rýchlo istotu nabrala a zvyšok pre ňu nebol žiadny problém. Na vizuálne vyrušenia je citlivá, no Mišo to zvládol veľmi dobre, kedy perfektne načasoval zákazový povel a Faira bola schopná pokračovať po stope.
 
Štart trailu pre Lauru začínal na začiatku lesa a mohlo by sa zdať, že pokračuje v lese. Lenže kladač z lesa vyšiel po úvodných cca 3m, čím vytvoril na štarte malú záludnosť. Laura si s tým poradila veľmi dobre, keď si sama po nasumovaní urobila kolečko v lese a vrátila sa na lúku. Zvyšok trailu pre ňu nebol žiadny problém, aj napriek prechodom cez rozvodnený potok. S vizuálnymi vyrušeniami si poradila skoro úplne sama, psovod musel dať len malé povzbudenie, keď sa Laura zamyslela, čo s tým :) .
 
S Jackie sme si vyskúšali zaujímavý scenár na štarte, kedy kladač odišiel od svojho auta "neznámo kam" a okolie auta nám kontaminovali traja ľudia. Jednalo sa o simuláciu pátrania po osobe od vozidla, ktoré bolo objavené záchranármi. Jackie si s tým poradila v podstate skoro okamžite a vydala sa do lesa po správnom pachu. S vizuálnymi vyrušeniami si poradila sama bez pomoci psovoda :)