2016-02-06 Rákoš

06.02.2016 09:00

V sobotu 6.2. plánujeme tréning zamerať na trošku staršie stopy pre skúsenejšie psy. Stretneme sa teda o 9:00 na odbočke za dedinou Rákoš.

 

Kladači by sa mali pripraviť na to, aby mohli ostať niekde v lese cca hodinu a pol :). Treba sa samozrejme teplo obliecť a dobre obuť, keďže bude asi blato a mokro.

 

Viac info na facebooku

 

[Po tréningu] Fotky

Veľmi pekne ďakujem všetkým zúčastneným za sobotňajší tréning a zvlášť tým, ktorí šlapali staršie stopy :) . Tréning sa vydaril a všetkým sa darilo veľmi dobre!

Alinka s Marikou pokračovali v kratších stopách na stopovačke. Počas štyroch cvičení Alinka hviezdila - všetko zvládala bez problémov :) . Marika sa postupne učí rozpoznávať, kedy je Alinka na stope a ako to vyzerá, keď Alinka pracuje. 

Laura na tréningu staršej stopy (1 hod) mala náročnejší terén, pretože okrem zrázov, hustejších kriakov a prechodov cez potok, viedla stopa dosť blízko frekventovanej cesty. Pachy sa jej tam rôzne vírili a nemala to jednoduché. Navyše to bol double blind, keď nikto okrem kladača trasu nepoznal. Nakoniec to však s Peťou zvládli a kladača našli! :) Ďalej sme pokračovali v tréningu rôznych štartov.

S Jackie sme si tiež precvičili hodinu starú stopu. Tesne pred štartom nám po stope vyštartovala srna, takže sme tam mali obrovské vyrušenie. Nakoniec sme to ale zvládli a po niekoľkých metroch od štartu sme šli úplne presne :). Neskôr sme pokračovali v tréningu rozlišovania pachov.

Faira taktiež trénovala staršiu stopu (1 hod), na ktorej nemala absolútne žiadne problémy. Stopu jej pravdepodobne prekrížila zver alebo ľudia, no to sme sa dozvedeli až dodatočne, lebo Faira to nedala najavo. S Mišom tiež pokračovali v tréningu štartov.

Ešte raz, vďaka! :)