2016-01-16 Olšovany

16.01.2016 09:00
Po dlhšej prestávke Vás opäť pozývame na náš sobotňajší Mantrailing tréning (16.1.2016)! :)
 
Tentokrát pôjdeme ku dedine Olšovany (viď mapa) a stretneme sa na vyznačenom mieste o 9:00.
 
Dajte vedieť, kto sa pridá, keďže ako obyčajne musíme obmedziť počet trénujúcich psíkov na 5, aby sme sa stihli dôkladne venovať každému z nich :)
 
Prosím tiež všetkých trénujúcich: doneste si všetci pachovky (aby ste potom ako kladači neostali bez čiapok, či rukavíc :) ), a taktiež sa dobre oblečte - najlepšie je mať nejaké vrstvy navyše, ktoré si oblečiete, ak by ste mali niekde dlhšie ostať ako kladači.
 
Tešíme sa na Vás! :)
 
Viac info na facebooku
 
[Po tréningu]
Trošku oneskorene, ale predsa: Vďaka všetkým za sobotňajší tréning! :) Myslím, že aj počasie nám celkom prialo, keďže bolo príjemne a slnečno.
 
Faira začala s prvým cvičením na vizuálne vyrušenia. Vieme, že pre ňu je toto veľký problém, no napriek tomu sa aj po vyrušení vždy dokázala vrátiť na stopu. Ako ďalšie si s Mišom pretrénovali 40 min. starú stopu v prostredí s množstvom stôp od zveri.
 
Jackie trénovala rozlišovanie pachov a vizuálne vyrušenia. Žiadne z týchto cvičení nám tentokrát nerobilo problémy :)
 
Racker s Marekom pokračovali v tréningu motivácie. Racker vie, čo robiť, takže keď zvýšime motiváciu na vyššiu úroveň, nebude mať problémy štartovať od pachovky bez vydráždenia.
 
Andrej tentokrát priviedol dvoch psíkov. Max pokračoval v tréningu motivácie a malý dvojmesačný Monti zisťoval, že ono je to vlastne celkom dobré a výhodné behať za ľuďmi.
 
Ešte raz, vďaka :)