2015-11-28 Heringeš

28.11.2015 09:00

Pozývame Vás na náš ďalší mantrailing tréning vhodný pre začiatočníkov, aj pokročilých! :)

Uskutoční sa v sobotu 28.11. od 9:00 na Heringeši (miesto stretnutia).

Aby sme sa mohli dôkladne venovať každému psíkovi, obmedzili sme počet trénujúcich psíkov na 5. Je však možné prísť sa na tréning pozrieť aj bez psa. Ak máte záujem, napíšte do komentárov.

Tešíme sa na Vás :)

 

Viac info na facebooku

 

[Po tréningu] Fotky

Tentokrát nám počasie na tréningu veľmi neprialo. Celý čas poprchávalo, až pršalo a nakoniec sa rozsnežilo :) . Napriek tomu to bol vydarený tréning a zišlo sa nás 5 trénujúcich psov a 7 ľudí. Fakt veľká vďaka kladačom Vladovi a Ondrovi!
 
Marek s Rakerom boli na svojom druhom tréningu a darilo sa im veľmi dobre. Raker zistil, že teraz môže pracovať sám bez pomoci a dokonca už zapojil aj ňufák. Predsa len, je to už starší skúsenejší pes. Škoda len, že z neho nemáme žiadne fotky :)
 
Alenka s Darkou prišli opäť po prvý krát :) . Už pred rokom si vyskúšali prvé cvičenie, no teraz sme si to zopakovali. Darka sa zdala byť lenivšia, no keď sa jednalo o mäsko, utekala prakvapivo rýchlo :) . 
 
Andrej s Maxom mali tiež dlhú prestávku, takže sme začali od začiatku a zopakovali si motivačné cvičenia. Maxovi šli veľmi dobre. Aj v mieste, kde bolo veľa pachov zveri sa sústredil na kladača.
 
S Jackie sme pokračovali v tréningu rozlišovania pachov, pričom rozlíšenie dvoch ľudí, ktorí sa rozdelia do opačných smerov zvládla veľmi dobre :) . Ako druhé cvičenie sme si dali vracačku, kde sa kladač vrátil po svojej stope a na určitom mieste z nej odbočil. Taktiež sme to zvládli bez problémov. 
 
Mišo s Fairou sa tentokrát sústredili na štarty. Ako prvé trénovali štart do protismeru, kedy je pes nasadený na pachovku presne v opačnom smere, ako ide stopa. Chvíľku trvalo, kým sa na štarte zorientovala, no nakoniec to krásne zvládla :) . A nakoniec sme dali štart na križovatke poľných ciest. 
 
Vďaka všetkým! :)