2015-11-17 Rákoš

17.11.2015 09:00

Využijeme voľný deň v utorok 17.11. a pôjdeme potrénovať ku obci Rákoš. Stretneme sa o 9:00 na mieste vyznačenom na mape

 

Aby sme sa mohli dôkladne venovať každému psíkovi, obmedzili sme počet trénujúcich psíkov na 5. Je však možné prísť sa na tréning pozrieť aj bez psa. Ak máte záujem, napíšte do komentárov na facebooku alebo na email mantrailing.kosice@gmail.com .

 

Tešíme sa na Vás :)

 

Viac info na facebooku

 

[Po tréningu] Fotky

Dnes sme sa zišli v hojnom počte 6 trénujúcich psov :) a vďaka všetkým, čo prišli!
 
Po prvý krát prišla Gabika a Gabo s maličkou Lunou. Je to 4 a pol mesačné šteniatko bloodhounda a vyskúšali si prvé motivačné cvičenia. Luna sa ešte samozrejme nevie sústrediť a zaujíma ju všetko a všetci naokolo, no je to rodený "ňucháč" :) .
 
Prvý krát sme sa stretli aj s Marekom a jeho Rakerom, osemročným vyslúžilým policajným psom. Taktiež si vyskúšal prvé cvičenia a bolo to pre neho niečo úplne nové :) .
 
Faira s Mišom pokračovali v tréningu kríženia cudzou osobou a ide im to veľmi dobre! A okrem úvodnej motivačky trénovali aj štart od "zaujímavej" pachovky, kedy ako pachový predmet nebolo použité žiadne oblečenie, či predmet kladača, ale obyčajný kameň, na ktorom kladač sedel. 
 
Laura s Peťou taktiež pokračovali v tréningu kríženia cudzou osobou a ich pokrok je skutočne vidno! :) Aj oni si vyskúšali štart od "zaujímavej" pachovky, kde ako pachový predmet bol použitý betónový múrik. Laura má tendenciu pachový predmet stále vziať do papule a chvíľu ho niesť. Tentokrát to však nemala možnosť spraviť, ale jej to vôbec neprekážalo a celú stopu zvládla ľavou zadnou.
 
S Jackie sme sa venovali rozlišovaniu osôb, ale na prvom cvičení sa Jackie javila nezvyklo lenivá. A tak sme jej na ďalšom cvičení zvýšili motiváciu jednoduchou stopou s vydráždením. Určite to zabralo :).
 
Alinka s Marikou pokračovali v tréningu so stopovačkou. Marika sa postupne učí rozpoznávať, kedy Alinka na stope je a kedy už nie je. Tiež sa učí, ako sa v takých prípadoch zachovať. Obe krásne napredujú :)