2015-11-14 Slanec

14.11.2015 09:00

Pozývame Vás na náš ďalší mantrailing tréning vhodný pre začiatočníkov, aj pokročilých! :)

Uskutoční sa v sobotu 14.11. od 9:00 v lesoch a na lúkach nad obcou Slanec (miesto stretnutia).

Aby sme sa mohli dôkladne venovať každému psíkovi, obmedzili sme počet trénujúcich psíkov na 5. Je však možné prísť sa na tréning pozrieť aj bez psa. Ak máte záujem, napíšte do komentárov na facebooku alebo mailom na  mantrailing.kosice@gmail.com  .

Tešíme sa na Vás :)

 

Viac info na facebooku alebo vo facebook skupine Mantrailing Košice

 

[Po tréningu] Fotky

Opäť vďaka všetkým, čo dnes prišli! :) Vydaril sa ako tréning, tak aj počasie.
 
Faira dnes trénovala 30 min starú stopu v čistom prostredí s vyrušením od zveri. Zver ju predsa len trochu vyrušila, no aj napriek tomu to zvládla veľmi dobre! A nakoniec si prvý krát vyskúšala aj kríženie na stope (tréning vyrušenia a diskriminácie pachu). Vyrušenie zaznamenala, no pokračovala ďalej po správnej stope. 
 
Laura dnes trénovala 45 min starú stopu v čistom prostredí, no mala na nej aj prechod cez tvrdý povrch. Aj keď boli sťažnosti zo strany psovoda na terén (tŕne) :), zvládli to obe veľmi dobre! A na záver tiež trénovali kríženie na stope.
 
S Jackie sme sa dnes zamerali na pachovú oblasť na stope (kladač sa na malom úseku pohyboval 10 min), z ktorej sa dostala bez väčších problémov. Ako druhé cvičenie sme dali kontaminovaný štart, kedy sa falošná stopa pohybovala po pravej stope v oblasti cca 10x5m a potom z oblasti falošná stopa vyšla opačným smerom, ako pravá. Aj toto cvičenie sa nám dnes celkom dobre zadarilo :)