2017-02-18-19 Pod Girbešom / Krásna nad Hornádom

18.02.2017 09:00

V sobotu 18.02. sa stretneme o 09:00 Pod Girbešom a popracujeme na trošku starších stopách. 

V nedeľu 19.02. potrénujeme od 09:00 s Košickou kynologickou záchranárskou brigádou v okolí družstva v Krásnej a využijeme viacerých ľudí na rozlíšenia pachov a vyrušenia :)

 

Viac info na facebooku
 

[Po tréningu v sobotu]

Aj keď dnes sme boli len v malom počte ľudí, vďaka Mišovi a Vladovi sa tréning celkom vydaril :) . Vďaka!

Faira po úvodnej motivačke pretrénovala stopu so skúšovými parametrami okrem toho, že pracovala na známeho kladača a bez skúšového stresu. Tento tím pracoval perfektne! :) Tempo bolo veľmi dobré a Mišo rozpoznával, kedy sa Faira dostáva mimo stopu. 740m stopu zvládli za 11 minút! :)

Jackie po úvodnej motivačke dostala stopu 2 hodiny starú s jednou menšou vracačkou. Už na štart šla rozrušená, čo sa prejavilo v tom, že sme sa na štart vrátili tri krát. Trvalo asi 6 minút, kým sa trochu upokojila a potom začla konečne poriadne pracovať. Na konci vracačky chvíľku pokrúžila, no potom sama našla správny smer. Ani prechod cez cestu s kontamináciou ľuďmi nerobil problém. 

Myslím, že dnes sme boli všetci s našou prácou spokojní :)

K9 Faira mapa

K9 Jackie mapa

K9 Faira video

[Po tréningu v nedeľu] Foto

V nedeľu sme trénovali spolu s Košickou kynologickou záchranárskou brigádou a myslím, že všetci sme mohli byť s tréningom celkom spokojní :)

Alinka s Marikou krásne zvládli rozlíšenie dvoch osôb do tvaru T, no tesne pred kladadom Alinku zlákal zajac, ktorý nám stopu križoval. Bolo to obrovské vyrušenie a trvalo dlho, kým sme Alinku presvedčili pokračovať. V tréningu sa musíme zamerať presne na tieto situácie. Ako druhé cvičenie si tento tím precvičil kolíky (osoby stojace priamo na stope, no kladač ukrytý za nimi), ktoré zvládli bez problémov :)

Pre Fairu s Mišom sme pripravili rovnaké cvičenia: rozlíšenie dvoch osôb do tvaru T, pričom to bolo na viac-menej po tvrdých povrchoch. Zvládli to ukážkovo, pretože pes registroval obe stopy a naozaj sa na križovatke rozhodol správne. Na cvičení s kolíkmi Faira nemala problém ignorovať ľudí na stope, no tesne pred kladačom narazili na problematické miesto. S trpezlivosťou to však zvládli ukážkovo :)

S Jackie sme využili kontaminované miesta a na prvom cvičení musela odignorovať obrovskú stopu (elephant trail) zloženú z nesprávnych (aj keď trochu starších) pachov a musela si vybrať stopu správneho kladača. To sme po overovaní križovatky zvládli. No ďalej sme museli rozlíšiť medzi staršou a čerstvejšou stopou toho istého kladača, čo sa nám tiež podarilo. Jackie presne našla miesto, kde sa staršia stopa stáčala, no vybrala si čerstvejšiu. Na cvičení s kolíkmi sme nemali žiadny problém :)

Vďaka všetkým za super tréning! :)