2017-02-04 Pod Girbešom

04.02.2017 09:00

V sobotu 4.2. o 09:00 skúsime potrénovať pod Girbešom. Je tam obmedzené miesto na parkovanie, takže dajte vedieť, kto sa chystá. 

 

Tréning tentokrát zameriame na motivačky a rozlíšenie pachov.

 

Viac info na facebooku v skupine Matrailing Košice

 

[Po tréningu]

Dnes sme potrénovali spolu s psami na plošné vyhľadávanie z Košickej kynologickej záchranárskej brigády. Cvičenie nám dalo opäť fyzicky dosť zabrať, pretože sa veľmi namáhavo chodilo v mokrom a ťažkom snehu. Preto patrí veľká vďaka všetkým, ktorí prišli na tréning :)

Faira úvodnú motivačku zvládla bez problémov. Na druhom cvičení šli správny a falošný kladač vedľa seba a na jednom mieste sa rozdelili do tvaru písmena T. Mišo nevedel, ktorá strana je tá správna, takže psa nemohol nechtiac ovplyvniť. A Faira to dala krásne. Najskôr sa vydala po falošnej stope, no po 10m si to sama uvedomila a vydala sa správne :) . Takže pekne rozmýšľala a rozlíšila pachy.

Jackie taktiež nemala problém s motivačkou. Druhé cvičenie sme mali úplne rovnaké ako Faira a Jackie to dnes dala bez problémov. Pekne rozlíšila obe stopy, ktoré sa jej medzičasom krížili a vydala sa po správnej z nich :)

Ešte raz, vďaka za parádny tréning! :)