2016-02-20 Vyšný Klátov - instinkt testy

20.02.2016 09:00
Tímy pripravujúce sa na skúšky budú mať v sobotu 20.2. možnosť absolvovať instinkt test, čo je podmienkou prihlásenia sa na skúšky IBHA. Instinkt test má rovnaké podmienky ako atest (https://ibha.eu/atesty), trail však môže byť Single Blind a kladač môže byť tímu známy. Popri tom bude samozrejme prebiehať aj normálny tréning.
 
Stretneme sa teda o 9:00 na našom tradičnom mieste vo Vyšnom Klátove. Opäť sa treba pripraviť na to, že ako kladači ostanete niekde v lese dlhšiu dobu :). Takže sa treba teplo obliecť (aj do rezervy), zobrať pršiplášť a dobre sa obuť.
 
Viac info na facebooku
 
[Po tréningu]
Gratulujeme tímu Peťa & Laura, ktorý dnes úspešne absolvoval instinkt test podľa štandardov IBHA! (viď foto šťastného K9 tímu s kladačom :) ) Dobrá práca!
 
Mišovi s Fairou sa dnes instinkt test zložiť nepodarilo, no videli sme obrovské zlepšenie Miša ako psovoda pri čítaní správania Fairy na stope. Ak aj Faira zišla zo stopy, Mišo vedel presne a správne povedať, kde ešte boli na stope a kde sa teda musia vrátiť :).
 
S Jackie sme si dnes potrénovali pol hodinový skoro double blind (jeden z doprovodu poznal stopu aspoň orientačne) a stopa nám dala kondične dosť zabrať. No úspešne sme to zvládli, aj keď miestami sme sa obidve plazili v kríkoch po štvornožky :) .
 
Prvý krát prišla na náš spoločný tréning aj maličká Larisa, ktorá však už pár týždňov trénuje motivačky. Larisa sa nevzdala, aj keď na chvíľku zišla z pachu a nezabudla, čo má robiť :) .