2015-08-29 Girbeš - Nižný Klátov

29.08.2015 09:00
Vzhľadom na to, že cez víkend má byť opäť celkom horúco, tréning by sme dali medzi Girbešom a Nižným Klátovom, kde sa dá zaparkovať v tieni a máme možnosť trénovať na lúkach aj v lese.
 
Stretneme sa teda v sobotu 29.8. o 9:00 na mieste vyznačenom na mape. Kto sa pridá? :) Dajte vedieť, vďaka.
 
Viac info na facebooku
 
[Po tréningu] Fotky
Opäť vďaka všetkým, čo prišli na tréning aj napriek horúčave! :)
 
Faira s Mišom si pretrénovali prechod cez tvrdý povrch (asfaltová cesta), čo aj napriek slnku zvládli bez problémov. Na druhej stope štartovali od pachovky vo fľaši a tu Faira prestriedala trailovanie a air-scenting. Nakoniec však uprednostnila trail a Mišo tak mal možnosť vidieť rozdiel reči tela pri oboch týchto postupoch :) .
 
Alinka tiež trénovala prechod cez tvrdý povrch (lesná cesta). Robili sme na stope veľa productive points, takže tam bolo veľa pachu a bol pre psa veľký rozdiel medzi miestami s pachom a bez pachu. Alinka šla úplne presne po stope :) Druhý trail sme zamerali na striedanie prostredí (les, lúka, lesná cesta) a Alinka ho vypracovala opäť úplne presne. Na konci však prebehla okolo kladača a pachová oblasť ju zaviedla cca 30m ďalej. Chvíľu to trvalo, ale nakoniec sa zorientovala :) 
 
S Jackie sme opäť pokračovali v tréningu vyrušení, kde nám stopu krížil človek so psom. Pri prvom cvičení ju to vyrušilo pomerne dosť, no pri druhom už vôbec a jediná zmena správania, ktorú sme zaznamenali bolo chvíľkové spomalenie. :)